Zamknięty ruch kołowy na moście Zgorzelec-Goerlitz

Od poniedziałku, 25 lipca nieczynny jest most drogowy im. Jana Pawła II, a co za tym idzie został zamknięty także dojazd do przejazdu łączącego centrum Zgorzelca i Goerlitz.
REKLAMA
Jest to związane z rozpoczęciem trzeciego etapu przebudowy śródmieścia. Roboty drogowe, które wyłączyły z ruchu kołowego obejmują ostatni odcinek ul. Piłsudskiego, od skrzyżowania z ul. Wolności aż do wjazdu na graniczny most drogowy. Przebudowa tego odcinka potrwa do 15 października.

Podróżujący udający się w drogę samochodem do Niemiec powinni wybierać trasy prowadzące przez przejście autostradowe Jędrzychowice-Ludwigsdorf lub przejścia drogowe w Radomierzycach, Sieniawce lub Porajowie.

Natomiast ruch pieszy i rowerowy na objętym pracami obszarze oraz na samym moście zostanie utrzymany i odbywać się będzie po ścieżkach wydzielonych przez wykonawcę przebudowy.

Całkowity koszt przebudowy zgorzeleckich ulic Daszyńskiego, Piłsudskiego i Kościuszki będzie kosztować niemal 8 mln zł. Miasto pozyskało na tę inwestycję blisko 4,2 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Remontów Dróg. Resztę dołoży z budżetu. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Zgorzelec
18.2°C
wschód słońca: 05:46
zachód słońca: 20:22
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zgorzelcu

kiedy
2022-09-17 16:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Zgorzelec,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-25 19:00
miejsce
PGE Turów Arena, Zgorzelec, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-26 19:00
miejsce
Bogatyński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-04 18:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Zgorzelec,...
wstęp biletowany