28 listopad 2022

10 drogowych przestępców zatrzymanych podczas minionego weekendu

zdjęcie: 10 drogowych przestępców zatrzymanych podczas minionego weekendu / fot. KPP w Zgorzelcu
fot. KPP w Zgorzelcu
W miniony weekend policjanci z całego powiatu zatrzymali dziesięciu kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pomimo sądowych zakazów. Dwóch zostało zatrzymanych po pościgu, trzech z nich dodatkowo miało cofnięte decyzją starosty uprawnienia, trzech było pod wpływem narkotyków i jeden był nietrzeźwy.
REKLAMA

W miniony weekend policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali dziesięciu kierujących pojazdami, którzy wsiedli za kierownice pomimo sądowych zakazów. Dwóch z nich w wieku 33 i 39 lat zlekceważyło nadawane im sygnały świetlne i dźwiękowe i zostali zatrzymani dopiero po krótkim pościgu. Jak się okazało obaj byli pod wpływem metamfetaminy, którą starszy z mężczyzn również miał przy sobie.

Trzech kolejnych kierujących pomimo sądowych zakazów, dodatkowo miało cofnięte decyzją starosty uprawnienia. Jeden był nietrzeźwy, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że za złamanie orzeczonego zakazu może grozić do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia samochodów na okres od roku do 15 lat.

Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata. Jeśli kierowca był wcześniej karany za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, albo za niektóre z przestępstw przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Zgorzelec
3.9°C
wschód słońca: 07:34
zachód słońca: 16:53
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zgorzelcu

kiedy
2023-02-12 18:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Zgorzelec,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-16 18:00
miejsce
Bogatyński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-25 20:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Zgorzelec,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-27 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Zgorzelec,...
wstęp biletowany