15 wrzesień 2022

Chciała wyłudzić pożyczkę

zdjęcie: Chciała wyłudzić pożyczkę / fot. KPP w Zgorzelcu
fot. KPP w Zgorzelcu
Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali 29-latkę, która usiłowała wyłudzić pożyczkę. W tym celu kobieta posłużyła się dowodem osobistym innej osoby. Na szczęście dokument był już zastrzeżony i próba oszustwa się nie udała. Za popełnione przestępstwo 29-latka odpowie przed sądem.
REKLAMA

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy zostali powiadomieni o próbie wyłudzenia pożyczki. Jak wynikało z ustaleń do jednej z placówek pocztowych zgłosiła się kobieta, która chciała wypłacić pożyczkę w kwocie 2 000 zł przyznaną za pośrednictwem bankowości internetowej. Podczas weryfikacji danych okazało się, że dowód osobisty którym posługiwała się kobieta jest zastrzeżony i należy do innej osoby. Oszustka gdy dowiedziała się, że nie otrzyma pieniędzy szybko wyszła z placówki.

Funkcjonariusze z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą w wyniku podjętych czynności ustalili i zatrzymali kobietę podejrzewaną o to przestępstwo.

29-letnia mieszkanka powiatu zgorzeleckiego usłyszała zarzut usiłowania oszustwa oraz posługiwania się dowodem innej osoby. Teraz za popełniony czyn odpowie przed sądem. Może jej grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

kom. Agnieszka Goguł

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Zgorzelec
12.1°C
wschód słońca: 07:03
zachód słońca: 18:34
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zgorzelcu

kiedy
2022-10-18 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Zgorzelec,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-25 19:00
miejsce
PGE Turów Arena, Zgorzelec, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-26 19:00
miejsce
Bogatyński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-04 18:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Zgorzelec,...
wstęp biletowany