18 listopad 2022

Kierował pomimo sądowego zakazu, będąc pod wpływem narkotyków, pojazdem skradzionym z Niemiec

zdjęcie: Kierował pomimo sądowego zakazu, będąc pod wpływem narkotyków, pojazdem skradzionym z Niemiec / fot. KPP w Zgorzelcu
fot. KPP w Zgorzelcu
Policjanci z grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy zatrzymali kierującego pojazdem marki Volkswagen. 33-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami, był pod wpływem narkotyków, a samochód pochodził z kradzieży. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. W związku z tym, że był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbywał karę pozbawienia wolności, teraz grozi mu do 7,5 roku więzienia.
REKLAMA

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego na jednej z ulic w Zgorzelcu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że samochód pochodzi z kradzieży z terenu Niemiec. Natomiast kierujący, 33-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest pod wpływem metamfetaminy.

Kierujący trafił do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty. W związku z tym, że był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbywał karę pozbawienia wolności, teraz grozi mu do 7,5 roku więzienia.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Zgorzelec
3.7°C
wschód słońca: 07:45
zachód słońca: 15:54
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zgorzelcu

kiedy
2023-02-25 20:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Zgorzelec,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-27 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Zgorzelec,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-03 18:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Zgorzelec,...
wstęp biletowany