6 październik 2021

Kryminalni ze Zgorzelca zatrzymali podejrzanego o zabójstwo

Policjanci z komendy powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo, do jakiego doszło na terenie powiatu dzierżoniowskiego. 34-latek najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Do zdarzenia doszło w miejscowości Niemcza, gdzie sprawca śmiertelnie postrzelił innego mężczyznę, a następnie oddalił się. Po kilkunastu godzinach został namierzony i zatrzymany przez funkcjonariuszy na jednym z parkingów. Teraz grozić mu może nawet dożywocie.
REKLAMA

W ubiegłą niedzielę, po niecałej dobie od zdarzenia funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w wyniku działań operacyjnych ustalili dokładne miejsce, w którym znajdował się podejrzany o zabójstwo mężczyzna, a następnie zatrzymali go. Do zdarzenia, w trakcie którego sprawca postrzelił śmiertelnie innego mężczyznę, doszło dzień wcześniej w Niemczy na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Natychmiast po otrzymaniu informacji o przestępstwie policjanci podjęli działania poszukiwawcze za 34-letnim mieszkańcem powiatu wałbrzyskiego, które prowadzone były we wszystkich powiatach na terenie Dolnego Śląska. W wyniku podjetych czynności funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy, namierzyli poszukiwanego na jednym z parkingów, a następnie zatrzymali go. Okazało się, że był on już w przeszłości notowany w związku z różnymi przestępstwami a także, że nie posiada on pozwolenia na broń. Mężczyzna został przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, gdzie pod nadzorem tamtejszej prokuratury szczegółowo wyjaśniane są wszystkie okoliczności sprawy.

Wobec podejrzanego sąd zastosował już tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zabójstwo zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

kom. Agnieszka Goguł

Źródło: KWP Wrocław

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 41.23 MB)

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zgorzelcu