1 sierpień 2022

Motocyklista zatrzymany po pościgu

fot. KPP w Zgorzelcu
Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej grupy SPEED po pościgu zatrzymali 39-letniego kierującego motocyklem. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez organy ścigania celem ustalenia miejsca pobytu, posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami i cofnięte uprawnienia oraz miały przy sobie narkotyki i był pod ich wpływem. Natomiast motocykl nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED podczas służby na terenie gminy Pieńsk próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motocyklem marki Triumph wraz z pasażerką. Ten jednak pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu przyśpieszył i zaczął uciekać. Po przejechaniu kilku kilometrów zatrzymał się, aby wysadzić pasażerkę, po czym gwałtownie ruszył uderzając w nieoznakowany radiowóz. W tym momencie został zatrzymany.

Po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych okazało się, że uciekinierem jest 39-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który poszukiwany jest przez organy ścigania celem ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz cofnięte decyzją starosty uprawnienia, a motocykl nie miał ważnego ubezpieczenia. Funkcjonariusze przy zatrzymanym ujawnili woreczek strunowy z krystaliczną substancją, która po badaniu okazała się metamfetaminą. Badanie testerem wykazało, że kierujący jest pod jej wypływem.

Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

komisarz Agnieszka Goguł

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Zgorzelec
18.2°C
wschód słońca: 05:46
zachód słońca: 20:22
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zgorzelcu

kiedy
2022-09-17 16:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Zgorzelec,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-25 19:00
miejsce
PGE Turów Arena, Zgorzelec, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-26 19:00
miejsce
Bogatyński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-04 18:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Zgorzelec,...
wstęp biletowany