5 sierpień 2022

Policjantki i strażacy na półkolonii

fot. KPP w Zgorzelcu
W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjantki ze zgorzeleckiej komendy wspólnie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu odwiedziły uczestników półkolonii, aby porozmawiać o bezpieczeństwie.
REKLAMA

Podczas spotkania mundurowi przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz jakich sytuacji unikać, aby zabawa była bezpieczna. Rozmawiano również o bezpieczeństwie w domu i na podwórku oraz jak bezpiecznie korzystać z internetu. Takie spotkania to również świetna okazja, aby przypominać najmłodszym jak zachować się podczas kontaktu z osobami obcymi, jak bezpiecznie serfować w Internecie oraz jak bezpiecznie porusza ć się po drodze.

Dzieci dowiedziały się jak wygląda codzienna służba strażaków i policjantów. Dużą atrakcją spotkania okazał się wóz strażacki i policyjny radiowóz. Na koniec spotkania, wszyscy uczestnicy półkolonii otrzymali drobne upominki.

Spotkanie było doskonałą okazją do promowania konkursu plastyczno – filmowego - ,,Artystyczny PrzeWODNIK”, którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie lub nad wodą. Szczegóły konkursu w linku poniżej.

LINK

komisarz Agnieszka Goguł

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Zgorzelec
19.6°C
wschód słońca: 05:46
zachód słońca: 20:22
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zgorzelcu

kiedy
2022-09-17 16:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Zgorzelec,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-25 19:00
miejsce
PGE Turów Arena, Zgorzelec, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-26 19:00
miejsce
Bogatyński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-04 18:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Zgorzelec,...
wstęp biletowany