20 wrzesień 2022

Poszukiwana kierowała nie mając uprawnień i będąc pod wpływem środków psychotropowych

zdjęcie: Poszukiwana kierowała nie mając uprawnień i będąc pod wpływem środków psychotropowych / fot. KPP w Zgorzelcu
fot. KPP w Zgorzelcu
142 dni pozbawienia wolności, tyle ma do odbycia 38-letnia mieszkanka powiatu lubańskiego zatrzymana do kontroli drogowej przez zgorzeleckich policjantów. Kobieta ma na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu oraz bezpieczeństwu w komunikacji za które musi odbyć karę więzienia. Wsiadając za kierownicę pod wpływem narkotyków i nie posiadając uprawnień do kierowania dopuściła się kolejnych czynów karalnych.
REKLAMA

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podczas służby na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki Volkswagen. Sprawdzenie w dostępnych bazach danych wykazało, że kobieta jest poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 142 więzienia. 38-letnia mieszkanka powiatu lubańskiego ma na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu oraz bezpieczeństwu w komunikacji.

Z uwagi na zachowanie kierującej funkcjonariusze zbadali ja testerem narkotykowym, który wykazał, że jest pod wpływem metamfetaminy. Podczas sprawdzania danych w policyjnym systemie okazało się, że mieszkanka powiatu lubańskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Poszukiwana trafiła już do aresztu. Za popełnione czyny kierowania pojazdem bez uprawnień oraz pod wpływem narkotyków odpowie przed sądem. Może jej grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów. Prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

kom. Agnieszka Goguł

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Zgorzelec
12.1°C
wschód słońca: 07:03
zachód słońca: 18:34
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zgorzelcu

kiedy
2022-10-18 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Zgorzelec,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-25 19:00
miejsce
PGE Turów Arena, Zgorzelec, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-26 19:00
miejsce
Bogatyński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-04 18:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Zgorzelec,...
wstęp biletowany