Tydzień na drogach powiatu zgorzeleckiego: interwencje i zatrzymania
Podsumowanie tygodnia
W okresie od 23 lutego do 1 marca 2026 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przeprowadzili 459 interwencji oraz wylegitymowali 1050 osób. W toku czynności służbowych w bezpośrednim pościgu lub na gorącym uczynku zatrzymano 17 sprawców przestępstw oraz 7 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.
W ramach działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego policjanci ujawnili 57 przypadków nieprawidłowego parkowania, wobec 53 kierujących zastosowano środki prawne przewidziane w Kodeksie wykroczeń. Zatrzymano 10 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Jeden kierujący prowadził pojazd pomimo orzeczonego przez sąd zakazu, a u dwóch stwierdzono prowadzenie pojazdu pomimo cofniętych uprawnień decyzją starosty. Jeden kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, w efekcie czego stracił prawo jazdy.
Na terenie powiatu zgorzeleckiego odnotowano 13 kolizji drogowych. Działania policjantów koncentrowały się na reagowaniu na wykroczenia i przestępstwa oraz zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom i uczestnikom ruchu drogowego.
źródło informacji: KPP w Zgorzelcu / policja.pl









