1 grudzień 2022

Uciekał przed policjantami bo miał przy sobie narkotyki, był pod ich wpływem i nie miał uprawnień do kierowania

zdjęcie: Uciekał przed policjantami bo miał przy sobie narkotyki, był pod ich wpływem i nie miał uprawnień do kierowania / fot. KPP w Zgorzelcu
fot. KPP w Zgorzelcu
Policjanci z Komisariatu Policji w Pieńsku po pościgu zatrzymali kierującego pojazdem marki Citroen. Jak się okazało 35-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, miał przy sobie narkotyki i był pod ich wpływem. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pieńsku podczas służby na terenie gminy Węgliniec próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Citroen. Ten jednak pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu, przyspieszył i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Kierującym Citroenem okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Dodatkowo przy mężczyźnie funkcjonariusze ujawnili metamfetaminę, a badanie testerem wykazało, że jest pod jej wpływem.

Teraz zatrzymanemu za popełnione przestępstwa może grozić do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych nawet do lat 15.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Zgorzelec
4.6°C
wschód słońca: 07:34
zachód słońca: 16:53
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zgorzelcu

kiedy
2023-02-12 18:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Zgorzelec,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-16 18:00
miejsce
Bogatyński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-25 20:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Zgorzelec,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-27 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Zgorzelec,...
wstęp biletowany