30 wrzesień 2021

Uciekał przed policjantami pojazdem niedopuszczonym do ruchu, bez uprawnień do kierowania i pod wpływem narkotyków.

fot. KPP w Zgorzelcu
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy po pościgu zatrzymali kierującego pojazdem marki Citroen. 37-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, uciekając spowodował kolizję z pojazdem marki Opel. Jak się okazało kierujący nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, a samochód nie był dopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Dodatkowo mężczyzna był pod wpływem metamfetaminy. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Policjanci ze zgorzeleckiej drogówki podczas służby na terenie Zgorzelca zauważyli pojazd marki Citroen, którego kierujący nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Ten jednak pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać. Podczas jazdy mężczyzna spowodował kolizję z prawidłowo jadącym pojazdem marki Opel. Na szczęście urwał tylko lusterko w swoim samochodzie. Po kilku minutach został zatrzymany.

Jak się okazało 37-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie jest dopuszczony do ruchu i nie ma obowiązkowego ubezpieczenia. Dodatkowo po badaniu testerem narkotykowym okazało się, że kierujący jest pod wpływem metamfetaminy.

Teraz 37-latkowi za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Agnieszka Goguł

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zgorzelcu