8 październik 2021
patronat medialny

To był cudowny moment dla wielu tysięcy dzieci w całej Polsce!

fot. Grzegorz Olkowski
To był cudowny moment dla wielu tysięcy dzieci w całej Polsce! Na stu boiskach typu Orlik, we wszystkich szesnastu województwach odbyły się imprezy sportowe w ramach akcji „Dzień Sportu na Orliku 2021”.
Uczestnicy sportowego święta mieli możliwość uczestniczenia w profesjonalnych rozgrzewkach, a następnie w wielu atrakcyjnych konkurencjach sprawnościowych.

Organizowana przez Fundację Orły Sportu akcja skierowana była do dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych w formule pikniku sportowego.

Przede wszystkim zależało nam na integracji międzypokoleniowej poprzez sport i ten efekt udało nam się uzyskać. Tysiące uczestników, i tych młodszych, i tych starszych, bawiło się doskonale – mówi Rafał Wosik, prezes Fundacji Orły Sportu.


W trakcie jednej z imprez – w Unisławiu w województwie kujawsko-pomorskim – gościem specjalnym była Iga Baumgart-Witan, mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska w biegach sztafetowych podczas igrzysk w Tokio.

Dzień Sportu na Orliku to fantastyczna impreza, popularyzująca sport wśród nie tylko najmłodszych. Jestem dumna, że mogłam tutaj być, że mogłam być ambasadorką tego projektu i widzieć te wszystkie uśmiechnięte twarze. Jest to szczególnie ważne teraz, w trakcie pandemii COVID-19, gdy aktywność fizyczna była mocno ograniczona – mówiła Baumgart-Witan.


W Unisławiu odbyło się także spotkanie przedstawicieli Polskiej Agencji Antydopingowej z młodzieżą i ich bliskimi. W trakcie specjalnego szkolenia młodzi sportowcy dowiedzieli się nie tylko czym jest doping, ale przede wszystkim dlaczego warto być uczciwym na boisku.

Dla nas najważniejsze jest to by przekazywać młodym zawodnikom czym są wartości fair – play. W sporcie nie warto iść na skróty. Doping jest nie tylko sportowym oszustwem, ale przede wszystkim stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia zawodników. Chcemy by wiedzieli o tym już teraz, u progu swoich – czego im życzę z całego serca – wielkich karier sportowych – mówi Michał Rynkowski, dyrektor POLADA.


Istotnym elementem „Dnia Sportu na Orliku 2021” były mecze międzypokoleniowe z udziałem pasjonatów sportu w różnym wieku. Podczas imprez możliwość zaprezentowania miały również lokalne kluby sportowe, które są bardzo ważnym elementem całego systemu sportowego w Polsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali także poczęstunek i pamiątkowe gadżety.

Organizację „Dnia Sportu na Orliku 2021” dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zgorzelcu