patronat medialny

Województwo Śląskie oraz Miasto Katowice będą gospodarzami mistrzostw świata w piłce ręcznej

fot. nadesłane
Przedstawiciele samorządów oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) podpisali listy intencyjne w sprawie organizacji imprezy. Województwo Śląskie będzie Regionem Gospodarzem (Host Region), a Katowice Miastem Gospodarzem (Host City) mistrzostw świata. To największa impreza w dziejach piłki ręcznej, jaką ugości nasz kraj.
Zyskujemy bardzo silnych partnerów. Województwo Śląskie od lat jest mecenasem polskiego sportu. Zaangażowanie władz regionu sprawiło, że w ostatnich latach gościli tu czołowi piłkarze, siatkarze i lekkoatleci świata. Teraz dołączą do tego grona piłkarze ręczni - mówi prezes ZPRP Henryk Szczepański.

Śląsk to jedno z kluczowych miejsc na mapie polskiej piłki ręcznej.

Właśnie tutaj 1 maja 1962 roku padł rekord frekwencji podczas meczu piłki ręcznej. Ponad 60 tysięcy widzów obejrzało wówczas rywalizację reprezentacji Śląska z ekipą Magdeburga. Teraz wracamy do korzeni - podkreśla pierwszy wiceprezes ZPRP Bogdan Sojkin.

Dziękujemy za zaufanie. Jako Województwo Śląskie gościliśmy już w przeszłości wielu czołowych sportowców świata, a teraz przyszedł czas na piłkarzy ręcznych. To dla nas ogromne wyróżnienie oraz dowód, że jesteśmy dobrym gospodarzem największych imprez - mówi wicemarszałek Wojciech Kałuża.

Mistrzostwa świata to 112 spotkania piłki ręcznej na najwyższym poziomie. 21 z nich - w tym zaplanowany na 11 stycznia 2023 roku mecz otwarcia i występy Polaków w fazie grupowej - ugoszczą Katowice. Miasto będzie także gospodarzem losowania turnieju finałowego, które odbędzie się 2 lipca 2022 roku.

Cieszymy się, że jedną z kluczowych aren turnieju będą Katowice oraz Spodek, który jest jednym z najważniejszych obiektów na mapie polskiego sportu. Władze miasta są od lat wielkimi przyjaciółmi sportu. Listy intencyjne, które podpisaliśmy, są nadzieją i obietnicą owocnej współpracy - podkreśla prezes Szczepański.

Najlepsze zespoły piłki ręcznej wracają do Katowic. Miasto pięć lat temu było już gospodarzem EHF Euro 2016.

Dziękuję za zaufanie i możliwość goszczenia najlepszych zawodników piłki ręcznej oraz kibiców tej dyscypliny sportu - podkreśla prezydent Katowic Marcin Krupa.

Jestem przekonany, że przyznanie Katowicom tytułu Miasta Gospodarza to gwarancja realizacji tego wydarzenia na najwyższym poziomie - dodaje prezydent Krupa. Cieszę się, że Katowice przyciągają duże wydarzenia, nie tylko sportowe, dzięki którym możemy promować nasze miasto na skalę międzynarodową.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zgorzelcu